Burun Kıvırma Oku!

İnsan burnunu hikmetini bilmediği hadiselere karıştırıyor. Sonra haddini aşıp, insanın yaptığı zulümlerin suçunu atmaya çalışıyor; Allaha isyan ediyor. Burnu dik ve kibirli bir tavır takınıveriyor; “nerede merhamet” derken “ben daha merhametliyim” demek istiyor. Burnunun dibindeki mucizeleri göremeyecek kadar körleşiyor.
Öyle burnu büyük öyle kendini beğenmiş öyle burnundan kıl aldırmaz hale geliyor ki ancak tek bir yol ile burnu sürtülerek terbiye olabilir burnu havada olan insan.
O yüzden günde 80 defa 5 vakit namazla burnumuzu secdeye sürten Rabbimiz bizi terbiye ediyor, temizliyor benliğin kirlerinden..
Bir et parçası olup da klima vazifesi görüp her kokuyu tanıyan makinayı fark edemeyen, burnunun ucunu göremeyen, önünde gerçekleşen trilyonlarca mucizeyi fark edemeyen secde kaçaklarınınsa nankörlükleri burunlarından fitil fitil getirilecek
Bu kadar ölümle burun buruna yaşadığımız bu hayatta sonsuzu ıskalamakta ısrar edenleri gördükçe burnumun direği sızlıyor..
  1. 29 Mayıs 2015

    Namaza hiç bu şekilde bakmamıştım.Allah razı olsun,harika bir bakış açısı,ne güzel adamlarsınız abilerim ya Allah ebeden razı olsun ve cennetin yüksek mertebelerine koysun.Aklınıza,emeğinize,kaleminize sağlık.Muhteşem analizlerinize kurban :)

Comments

Yorum Yaz:

*

E-Mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.

Küfür, hakaret, kişi veya kurumları rencide edici yorumlar onaylanmamaktadır.

© Çınaraltı Bilişim Ofisi 2014
Çınaraltı Sosyal Medya 360 facebook twitter youtube